Header Ads

Herkesin bildiği sarsıcı gerçeği bu defa Hollanda basını yazdı: Milli Görüş, Nurettin Yıldız, CIA üretimi İslamcı teröristler... | Akademi Dergisi


akademi dergisi, nurettin yıldız, gerçek yüzü, andrey karlov, suikast, islamcılık, selefilik, vehhabilik, el-kaide, abdullah el-muhaysini, kitapları, cia, akp, erdoğan, nusra, terör örgütü

Hollanda’nın saygın gazetelerinden NRC, Milli Görüş Teşkilatı’nın Türkiye kökenli gençleri radikal görüşlere sahip vaizler tarafından İstanbul’da açılan yaz kamplarına götürerek eğitim verdiğini yazdı.

Gazete isim de açıklayarak, ''Nurettin Yıldız isimli vaizin cihatçı silahlı grup Ahrar el–Şam ile bağları var'' ifadelerine yer verdi.

KARLOV SUİKASTÇİSİ DE  EL - KAİDECİLER DE TALEBESİ

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’ın, Nureddin Yıldız’ın sohbetlerine katıldığı ortaya çıkmıştı.Yine El-Kaide yanlısı Tahrir Şam örgütünün kadısı Abdullah el Muhaysini, Türkiye’ye yönelik olarak çektiği videoda, yazar Nureddin Yıldız’ın kitabını önermişti.
Nureddin Yıldız 5 Aralık 2014 tarihinde Akit Gazetesi internet sitesinde yayınlanan videosunda; ''Çalışan kadınların fuhşa ve ahlaksızlığa zemin hazırladıklarını ve kadınların sosyal hayatta yer almaması gerektiği'' şeklinde sapıkça bir iddiada bulundu.Yine bir başka konuşmasında, efendimizden (s.a.v) sonra insanların en faziletlisi kabul edilen hazreti Ebû Bekir için ''O dönemde sıddık olmak kolay tabii. Gelsin bugüne de göreyim nasıl sıddık olunuyormuş!'' sözlerini sarf etmişti.

Hollanda‘nın saygın gazetelerinden NRC, Milli Görüş Teşkilatı’nın Türkiye kökenli gençleri radikal görüşlere sahip vaizler tarafından İstanbul’da açılan yaz kamplarına götürerek eğitim verdiğini yazdı.

Türkiye’nin ''gençlerin dinini ve dilini unutmaması için'' haftasonu okulları açma girişimi Hollanda’da geçen hafta tartışmaya sebep oldu. Hollanda Meclisi, bunu kaygı verici bulduğunu açıklamıştı.

NRC gazetesine göre ise 2013 yılından bu yana bunun tersi bir gelişme yaşanıyor, Hollanda’daki gençler, Türkiye’ye götürülerek orada eğitiliyor.

NRC’ye göre Türkiye kökenli cami organizasyonu Milli Görüş, her yaz onlarca Türkiye kökenli çocuğu İstanbul’da ''radikal görüşlere sahip vaizler tarafından'' yönetilen yaz kamplarına götürüyor. Yol ve diğer masraflar çocukların aileleri tarafından karşılanıyor.

Bu kamplardan biri, Nurettin Yıldız’a ait Sosyal Doku Vakfı’nın İstanbul’daki merkezinde gerçekleştiriliyor. Gazeteye göre Nurettin Yıldız, ''kadına şiddeti savunan ve radikal görüşlere sahip'' bir isim.

NRC haberinde, Nurettin Yıldız’ın, cihatçı silahlı grup Ahrar el – Şam ile bağları olduğunu iddia ederek, Suriye’deki El Kaide lideri Abdullah Al Muhaysini için “bütün Müslümanların desteğini hak ettiğini” söylediğini yazdı.

Gazeteye göre, Nurettin Yıldız AKP hükumeti ile uzun süre sıcak ilişkiler kurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönettiği organizasyonlarla da ''sıkı işbirliği'' içinde oldu.

Ancak gazeteye göre, Yıldız’ın ''6 yaşındaki bir kız çocuğu ile evlenilebileceği ve Allah’ın erkeklere karılarını dövme izni verdiği'' yönündeki vaazlarının ortaya çıkması üzerine, Erdoğan kendisine mesafe koydu.

Cumhurbaşkanı, bu ifadelerle ilgili ''Bizim dinimizde bu tür vaazlara yer yok'' açıklamasında bulunmuştu.

 NRC : Türk toplumundaki radikalleşme, Hollanda istihbarat için ''kör bir nokta''

Lahey, Schiedam, Rotterdam ve Deventer kentlerinde Milli Görüş’e bağlı gençlik örgütlerinin, Nurettin Yıldız’a ait görüşleri yaymak için çalışmalar yaptığı da belirtiliyor.

Gazete, haberle ilgili ulaşılan Milli Görüş yetkililerinin konuyla ilgili açıklama yapmadığını da bildirdi.

NRC, Milli Görüş bünyesinde dersler veren Abdullah Öztürk’ün de, istihbarat belgelerine göre, Suriye’deki cihatçı gruplar için eleman topladığını iddia ediyor.

Gazetenin habere kaynak gösterdiği istihbarat raporlarında, ''Öztürk’ün aşırılık yanlıları ile temas kurduğu ve derslerine katılan gençlerden bazılarının kısa süre sonra Suriye’ye gittiği'' vurgulanıyor.

Gazeteye göre, Hollanda Türk toplumundaki radikalleşme, istihbarat için ''kör bir nokta'' Faslı gençler arasındaki radikalleşmeyi yakın takibe alan polis ve istihbarat, Türkiye kökenli gençler konusunda yeterince bilgiye sahip değil.

| Akademi Dergisi


BU YAYINIMIZI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMAYIN, çünkü CIA SANSÜRLEYECEK ve kimse görmeyecek.

Bizi, gerçek sahibi CIA olan Facebook başta olmak üzere, Amerikan sosyal ağlarının  ve video kanallarının hiçbirinde sağlıklı/sansürsüz/özgür bir şekilde takip edemezsiniz. Senelerdir sansürleniyoruz ve bunu yüzlerce somut teknik delil ile, ayrıca binlerce kişinin şahitliği ile ispat edebiliyoruz. Buradaki yayınlarımızı/videolarımızı da Amerikan sosyal ağları üzerinden yaymayı başaramazsınız.

BİZİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN TAKİP ETMELİSİNİZ

Paylaşımlarımızı anında görüp takip etmenin tek sağlıklı yolu Telegram grubumuza üye olmanızdır. WhatsApp'ın da gerçek sahibi CIA'dır ve Telegram, WhatsApp'ın alternatifi olan bir yazılımdır, bize has ve tarafımızdan üretilen bir yazılım değildir. Dünyada, onlarca devlette yüz milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılır. Güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olmak için www.telegram.org adresinden, kullandığınız cihaza uygun olan bir uygulamasını kurup, şuradaki Telegram kanalımıza takipçi olabilirsiniz: http://www.t.me/AkademiDergisi
Blogger tarafından desteklenmektedir.