Header Ads

Diyanet'e faiz helal mi? | Akademi Dergisi

akademi dergisi, Mehmet Fahri Sertkaya, diyanet işleri başkanlığı, Faiz, sabetayistler, vergi, mehmet görmez, gerçek yüzü, ali ekber ertürk, içimizdeki israil, helal mi?, akp'nin gerçek yüzü,


Son zamanlarda çok sayıda skandal ile tartışma konusu olan Diyanet yeni bir skandalla daha gündemde... 

Atatürkçülük maskesi ile kendisini perdelemiş mevcut Sabetayist rejimin kurduğu, kontrol ettiği ve resmi vesikalı fahişelerden alınan vergilerle, alkollü içki satışından alınan vergilerle, şans/kumar oyunlarından elde edilen vergilerle beslediği Diyanet İşleri personelinin başı, yani Diyanet İşleri Başkanı, doğrudan faiz geliri de sağlamış.

Sayıştay raporuna göre Diyanet İşleri Başkanlığı geçen sene 197 bin 129 lira 24 kuruş faiz geliri elde etti.

2015 yılı bütçesiyle, 5 milyon 743 bin 383 lira tahsis edilen Diyanet İşleri Başkanlığı yıl sonunda 6 milyar 37 milyon lira harcadı. Sayıştay'ın Diyanet raporunda yer alan tabloya göre, Diyanet, 2015’te 397 milyon 469 bin 808 lira da gelir elde etti. Gelirler arasında 'faiz gelirleri' de yer aldı. Buna göre, Diyanet geçen yıl 197 bin 129 lira 24 kuruş faiz geliri elde etti.

Sabetaycı gizli Yahudilere ait olan ve kadrosu içinde yoğun oranda Türk görünen gizli Ermeni ve gizli Yahudi barındıran Sözcü paçavrasından, militan seviyede din, diyanet düşmanlığı yapan ve gizli Ermeni olup Alevi kimliğine büründüğü iddia edilen Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Diyanet’in harcamalarının en büyük kalemi, 4.6 milyarlık giderle, personel gideri oldu. Sosyal güvenlik kurumlarına 811.7 milyon lira prim ödeyen Diyanet, 187 milyon 858 bin liralık da, mal ve hizmet alımında bulundu. 62.9 milyon lira yolluk ödenirken 2.5 milyon liralık da temsil ve tanıtma parası harcadı. ''Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar'' için ise, 279.6 milyon lira para aktarıldı.

Faiz de gelirler arasında;

Sayıştay'ın Diyanet raporunda yer alan tabloya göre, Diyanet'in 2015 gelirleri şu kalemlerden oluştu:

➥ Gelir ve kazanç üzerinden alınan vergiler: 331.7 milyon lira,
➥ Dahilde alınan mal ve hizmet vergileri: 5.9 milyon lira,
➥ Damga vergisi: 38.5 milyon lira,
➥ Mal ve hizmet satış gelirleri: 17.6 milyon lira,
➥ Kurumlar karları: 5 bin 211 lira,
➥ Kira gelirleri: 2.5 milyon lira,
➥ Yurt dışından alınan bağış ve yardımlar: 20 bin 299 lira,
➥ Diğer idarelerden alınan bağış ve yardımlar: 4.3 milyon lira,
➥ Kurumlardan ve kişilerden alınan yardım ve bağışlar: 1.5 milyon lira,
➥ Proje yardımları: 810 lira,
➥ Özel gelirler: 4.9 milyon lira,
➥ Faiz gelirleri: 197 bin 129 lira,
➥ Kişi ve kurumlardan alınan paylar: 3 bin 675 lira,
➥ Para cezaları: 45 bin 527 lira,
➥ Diğer çeşitli gelirler: 7.1 milyon lira.


BU YAYINIMIZI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMAYIN, çünkü CIA SANSÜRLEYECEK ve kimse görmeyecek.

Bizi, gerçek sahibi CIA olan Facebook başta olmak üzere, Amerikan sosyal ağlarının  ve video kanallarının hiçbirinde sağlıklı/sansürsüz/özgür bir şekilde takip edemezsiniz. Senelerdir sansürleniyoruz ve bunu yüzlerce somut teknik delil ile, ayrıca binlerce kişinin şahitliği ile ispat edebiliyoruz. Buradaki yayınlarımızı/videolarımızı da Amerikan sosyal ağları üzerinden yaymayı başaramazsınız.

BİZİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN TAKİP ETMELİSİNİZ

Paylaşımlarımızı anında görüp takip etmenin tek sağlıklı yolu Telegram grubumuza üye olmanızdır. WhatsApp'ın da gerçek sahibi CIA'dır ve Telegram, WhatsApp'ın alternatifi olan bir yazılımdır, bize has ve tarafımızdan üretilen bir yazılım değildir. Dünyada, onlarca devlette yüz milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılır. Güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olmak için www.telegram.org adresinden, kullandığınız cihaza uygun olan bir uygulamasını kurup, şuradaki Telegram kanalımıza takipçi olabilirsiniz: http://www.t.me/AkademiDergisi
 
Blogger tarafından desteklenmektedir.