Header Ads

IŞİD MİT'in kontrolünde. MİT de CIA ve MOSSAD'ın kontrolünde...

MİT milli istihbarat teşkilatı, IŞİD, el kaide, Suriye, suriye sorunu, mossad, cia, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP), Hakan Fidan, ABD, israil,


Suriye'de 2011 tarihinde devlet memuru bir mühendis yaklaşık 300 dolar maaş alırdı. Devlet memurlarının 300 ile 500 dolar arasında değişen maaşları vardı. 2011 de 1 dolar = 50 Suriye Lirası ediyordu.

Suriye kirli savaşı başladığında dış destekli teröristlerin elebaşları bin dolar, teröristler 500 dolar aylık almaya başladı. Artı çaldıkları, yağmaladıkları, fidyeler, kaçakçılık işleri hariç...

Mesela Haleb Şeyh Neccar sanayi bölgesini teröristler işgal ettiğinde fabrika sahiplerini arayarak fabrikanın durumuna göre alt sınır 20 milyon Suriye lirasından başlayarak fabrika sahiplerinden fabrikaları için para istediler. Para veren fabrikalara dokunmadılar. Vermeyenlerin ise fabrikaları yağmalandı, malları ve makineleri Türkiye'de satıldı.

Gözlerine kestirdikleri zengin ailelerin çocukları kaçırıldı fidye istendi, özellikle genç kızlar daha fazla kaçırıldı. Aileler aman kızımın namusuna bir şey gelmesin diye teröristlerin istediği parayı hemen ödedi.

Yollarda kurdukları noktalar ile insanlar soyuldu. İşgal ettikleri yerlerdeki devlet binaları, kurumları, özel mülkiyetler bir çöp bile bırakılmamak üzere yağmalandı.

Suriye'yi görenler daha iyi anlar. Suriyelilerin Mezra ismini verdikleri, şehir dışında yazlık evleri vardır. Bu evler teröristler tarafından yağmalandı ve dışarıdan gelen yabancı teröristlere tahsis edildi.

Hayatında hiç bu kadar para görmemiş üstelik eline silah alınca kendini kral zannetmiş kültürsüz, bilgisiz insanlar bir anda zengin oldu.
Türkiye hükümetinin bunlara sağladığı destek, Suud, Katar ve körfez Araplarından gelen maddi destek eklenince eline silah alan teröristliğe başlıyor.

Türkiye'de bulunanların büyük bölümünü bunlar oluşturuyor 2011 de 13-14-15  yaş grubunda olanlar bugün Suriye'de elde silah terörist...

Son dönemlerdeki terörist video ve resimlerinde bu genç teröristler hemen fark ediliyor.
Yani bugün Suriye'deki teröristlerin cihad, dava vs vs vs gibi bir durumları yok uşaklık yaptıkları efendilerinin emirlerini yerine getirmek bunu yaparken de cebini doldurmak bütün meseleleri...

Efendilerine hizmet... mesela Nusra cephesi teröristleri Suriye-İsrail sınır kapısını dün ele geçirdi. Türkiye deki sınır kapıları zaten ellerinde ve teröristlere destek için kullanılıyor biliyoruz. Peki İsrail sınır kapısını ne yapacaklar? Bunun cevabı basit, efendileri olan İsrail'e daha rahat giriş çıkış yapacaklardı.
Türkiye de bazıları, özellikle Hatay sınırındaki bazı kişiler veya topluluklar Suriye'deki kirli savaşın bitmesini istemez çünkü üç senedir bu yolla para kazandı, zengin oldu. Sınıra çok yakın olan bir beldedeki insanların bir kısmı son model araba ile cirit atıyor. Üç sene öncesinde hiç bir şeyleri yoktu. Suriye kirli savaşına bu gözle de bakmak lazım. (Niçin Suriye sayfasından alınmıştır.)

***

IŞID KATİLLERİ ABD VE İSRAİL'İN EMRİ GEREĞİ MİT'İN KONTROLÜNDE...

Alman Devlet Televizyonu Gaziantep'te IŞİD kampını görüntüledi


Alman Devlet Televizyonu Kanal 1 (ARD) Irak-Şam İslam Devletine (IŞİD) destek vermek için Türkiye üzerinden Suriye ve Kuzey Irak'a giden militanların Gaziantep'teki eğitim kampını görüntüledi.ARD Panaroma programında Halil Gülbeyaz imzasıyla yayınlanan haberde, Gaziantep'te terör örgütü IŞİD için savaşmak üzere gençlerin kampta nasıl örgütlendikleri ve tel sınırlar üzerinden "kontrolsüz" bir biçimde Suriye ve Kuzey Irak'a geçtikleri görüntülendi.

Haberde, Türkiye'de Kuzey Irak ve Suriye'ye geçişlerde kontrollerin "sıfır"noktasında olduğu belirtilerek, Almanya'dan yaklaşık 400 gencin IŞİD'e destek vermek için bu bölgelere gittikleri belirtildi.
"AVRUPA'DAN GENÇLERİN GİDİŞİ TÜRK İSTİHBARATI MİT'İN ORGANİZASYONUYLA GERÇEKLEŞİYOR"

Hamburg'da İŞİD'e katılan ve üç Alevi kökenli mağdur ailelere refakatlık eden avukat Mahmut Erdem, Avrupa'dan gençlerin Türk İstihbaratı MİT operasyonuyla beyinlerinin yıkanıp kamplara götürüldüğünü ileri sürdü.
Hamburg'da 36 gencin IŞİD adına cihat için Suriye'ye savaşmaya gittiklerini ve bunlardan üçünün Alevi kökenli olduklarına dikkat çeken Erdem "IŞİD'e destek veren Müslüman gençlerin yanı sıra sayıları az da olsa bazı Alevi kökenli gençlerin de bu bölgeye gittiklerini biliyoruz. İŞİD gibi aşırı radikal islamcı örgütün en büyük düşmanı Aleviler. Özellikle tam anlamıyla kişilikleri oluşmayan ve iki kültür arasında bocalayan gençler birileri tarafından beyinleri yıkanarak, onlara cihat çağrısı yapılmaktadır. Gençlerin kişisel sorunları var. Burada aileleri suçlamamak lazım. Avrupa'dan gençlerin cihat adına savaşmaya gitmeleri vahim bir durumdur, sivil toplum örgütleri olarak acil çözüm önerileri getirilmelidir“ dedi.

“CAMİLER İŞİD“İN KAYNAK YUVASI”
Avukat Mahmut Erdem ayrıca ARD'ye verdiği demecinde Avrupa'da camilerin IŞİD için kaynak yuvaları öldüğünü belirterek "Camiler terör yuvası olmaktan çıkmalı. MİT bu işin içinde. Herşey planlı ve organizasyonlu yapılıyor. Gençler Gaziantep'teki terör kampından Suriye ve Kuzey Irak'a götürülüyor. Sınırlarda hiç kontrol yapılmıyor" diye konuştu.
Yaklaşık dokuz aydan beri IŞİD'e katılan gençlerin aileleri ile yakından görüşen ve ilgili uzmanlarla konuyu masaya yatıran Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) Hamburg Milletvekili Ali Rıza Şimşek ARD'ye verdiği demecinde, gençlerin radikalleşmesinin bir an önce önlenmesi gerektiğini belirterek, bu konuda ailelere, sivil toplum örgütlerine, okullara ve gençlik dairelereine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Kamuoyunun radikal islamcı örgütler (selafistler) konusunda çok iyi aydınlatılması gerektiğini ifade eden Şimşek, Alman güvenlik dairelerinin şu anda Almanya İçişleri bakanlarının ortaklaşa aldıkları kararlar doğrultusunda bir çalışma grubunun Suriye'ye cihat için giden gençler ve geri dönüşlerinin zorlaştırılması konusunda çalışmalar çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.

ŞİMŞEK: "TÜRKİYE'DE SINIRLAR KONTROL EDİLMİYOR"
NATO üyesi ülkelerin sınırların daha iyi ve hassas kontrol edilmesi konusunda Türkiye'ye baskı yapılması gerektiğini belirten Şimşek,"Suriye'den Türkiye'ye bazı aşırı islamcı terör gruplarının burada hastanelerde tedavi gördükleri ve Türkiye tarafından lojistik destek verildiği iddia edilmektedir. Eğer iddialar doğru ise Türkiye bu konuda desteğini derhal çekmelidir. Güvenlik güçleri bu konuda daha hassas olmalı' şeklinde konuştu.
Süheyla Kaplan
Odatv.com

Blogger tarafından desteklenmektedir.