Header Ads

Meksika'da yakalanan tuhaf canlı uzaylı bir bebek mi?Meksika'da yakalanan tuhaf canlı uzaylı bir bebek mi?
Meksika'da yakalanan tuhaf canlı uzaylı bir bebek mi?
Resimdeki yaratık gerçekten bir uzaylı bebeği mi yoksa karışık bir aldatmacanın bir parçası mı? Gerçekten bir uzaylı ise ailesi onu öldüren çiftçiden intikam mı aldı? Tüm bu sorular UFO literatüründe tartışılmaya devam etmekte ve belki de internetin en hararetli tartışmaları bu olay üzerine yapılmaktadır.

Bir Meksika TV kanalı 2007 yılı içerisinde Meksiko’da bir çiftçinin bebek ‘uzaylı’ ele geçirdiği şeklindeki inanılması güç bir haberi tüm dünyaya duyurmuştu.


Çiftçi, yaratık yavrusunu su dolu bir hendeğin içinde boğmuş ve aradan iki yıl gibi bir zaman geçtikten sonra bilim adamları bu uğursuz görünümlü ceset üzerinde elde ettikleri sonuçları kamuoyuna açıklamaktaydılar.Geçen senenin sonunda Mario Moreno Lopez yakalamış olduğu artık kuruyarak mumyalaşmış haldeki yaratık cesedini araştırmaları ve DNA incelemesi için üniversiteli bilim adamlarına götürmüştü.


Çiftçi yaratığı yakaladıktan sonra boğmak için üç kere suya soktuğunu ve saatlerce suda tuttuğunu anlatmıştı.


İncelemeler sonunda bilim adamlarınca türü teşhis edilemeyen yaratığın iskelet yapısının bir sürüngene ait olduğu ancak diş yapısının insana benzediği anlaşıldı. Dişler aynı bizlerdeki gibi çok köklüydü. Ayrıca solunum sistemi uzun süre su altında kalacak yapıdaydı..

İnsanı andıran özellikleri çoğunluktaydı.


Meksika'da yakalanan tuhaf canlı uzaylı bir bebek mi?Bir kere beyin vücuduna göre oldukça büyüktü. Özellikle arka bölümü insan beynini andırıyordu ki, bu onun çok akıllı bir tür olduğunun kanıtıydı.


Tüm incelemelere rağmen uzmanların hepsi cesedin orjini/menşei/kaynağı konusunda farklı düşünmekteydiler. Kimilerine göre ceset bilinmeyen bir tür hayvandı, kimisine göre maymun cenini bazılarına göre ise dünya dışı bir yaratıktı.


Bu olaydan sonra Lopez’in ölümü ile sır perdesi bir kat daha arttı.


Amerikalı UFO araştırmacısı Joshua P. Warren çiftçinin daha sonra yol kenarına park edilmiş bir araç içinde yanarak öldüğünü açıkladı.


Arabayı saran alevlerin normalden çok daha sıcak olduğu açıklandı. Lopez’in ailesi uzaylıların çocuklarını öldüren Lopez’den intikam aldıklarını düşünmekteler.


Olayın gerçekteştiği bölgede sıklıkla UFO gözlemi yapılması ve çok sayıda ekin halkası oluşumu bulunması sebebiyle yöre halkı Lopez’in hikayesininin doğruluğuna inanmaktalar.


Meksikalı UFO uzmanı Jaime Maussan hikayeye bir ekleme daha yapmıştır. Ona göre olay bir aldatmaca değildir. Çiftçinin kendisine olay sonrasında uzaklaştığı sırada ikinci bir yaratık daha gördüğünü söylediğini açıklamıştır.


Hikaye BILD gazetesinde yayınlanır yayınlanmaz Batı dünyasının da ilgisini çekmiş ve gazete okuyucularının hararetli tartışmaları internete de yansımıştır. Bazıları bunun bir uzaylı olduğu iddia etmekte, kimine göre bir maymun yavrusu cesedi.. Uzaylı olmadığını savunanlar yaratığın niye çıplak gezdiğini merak ediyorlar.


Hikaye ta Çine ve Kore’ye kadar yayılmıştır.


UFO gözlemlerinin en yoğun olduğu bu bölgede şu anki durum budur..


Kaynak: Daily Telegraph
Blogger tarafından desteklenmektedir.