Header Ads

Haber 7'nin 'MONTAJ' raporu sahte çıktı. Firma, Haber 7'ye 'SAHTEKAR' dedi.

kanal 7, sahtekarlık, montaj mı, gerçek mi, ses kaseti, ses kaydı, akp'nin gerçek yüzü, hükümet, cemaat,


Hükümete yakın “haber7.com”haber sitesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları ile ilgili bir rapora yer verildi. Yayınlanan raporda Amerikalı uzman Robin Lai’nin ses kayıtlarında montaj yapıldığını tespit ettiği söylendi ve bir belge yayınlandı.
Yayınlanan belgenin sol üst köşesinde araştırma şirketi John Marshall Media’ya ait bir kartvizit de yer aldı.  John Marshall Media yayınlanan belgenin ardından yaptığı açıklamada böyle bir rapor vermediğini, haberde görülen antetli kağıt ile kartvizitin de kendilerine ait olmadığını belirtti. Ayrıca antetli kağıdın ve üzerinde bulunan kartvizitin de şirketle ilgisinin olmadığını vurgulayarak "sahtekarlık" ifadesini kullandı.
haber7.com yapılan açıklamaların ardından yayınladığı belgede değişiklik yaptı ve tekrardan yayınladı. Site, ilk önce kağıdın üzerine iliştirilen kartviziti ters çevirdi ve gözükmeyecek şekilde tekrardan habere ekledi. Daha sonra da kartviziti tamamen kağıttan kaldırarak sadece belgeyi yayınladı.
İşte haber7.com’un haberin yalanlanması üzerine belgeyi yayınlarken yaptığı değişimler:kanal 7, sahtekarlık, montaj mı, gerçek mi, ses kaseti, ses kaydı, akp'nin gerçek yüzü, hükümet, cemaat,


kanal 7, sahtekarlık, montaj mı, gerçek mi, ses kaseti, ses kaydı, akp'nin gerçek yüzü, hükümet, cemaat,
Blogger tarafından desteklenmektedir.