Header Ads

"Biz ses kayıtları montajdır demedik" | AKP'nin Amerika'dan ithal raporları da çakma çıktı.

Recep Tayyip Erdoğan, ses kaydı, ses kaseti, gerçek mi, montaj mı, akp'nin gerçek yüzü, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP), içimizdeki israil, hükümet, cemaat, gülen cemaati,


"Erdoğan'ın ses kaydı montaj" diyen iki ABD'li şirketten açıklama var"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin tartışma üzerine Erdoğan sesin montaj olduğunu iddia etmişti.
Bu tartışma üzerine yandaş medyada iki rapora yer verildi ve raporlara göre sesin montaj olduğu söylendi.
Bu gelişmeler üzerine her iki şirketten de açıklama geldi.
BİZ ÖYLE BİR RAPOR VERMEDİK

John Marshall Media
Yandaş medyada yer alan haberde New York'un Manhattan bölgesinde, John Marshall Studios'un teknik imkânlarını da kullanarak Robin Lai'nin hazırladığı rapora değinildi.
Ancak şirket yaptığı açıklamada böyle bir rapor vermediğini, haberde görülen antetli kağıdın ve kartvizitin de kendilerine ait olmadığını belirtti.

Habere konu olan bir diğer şirket Kaleidoscope Sound ise  Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, kendilerine sadece bu seste montaj olup olmadığının sorulduğunu ve sadece bu soruya bariz montajların olduğu şeklinde cevap verdiklerini belirtti.  Ancak seslerde montaj olduğu zaten bilinen bir durum. Çünkü 5 ayrı görüşmenin bir araya gelmesinden oluşan bir ses kaydı var. Yandaş medyada da raporla ilgili haberlerde "4-5 farklı sesten yapılan bir montaj" olduğu ifadelerine yer verilmişti.
Yandaş medyanın Türkçe olarak yayınladığı montaj detaylarını gösteren "time code"ların kaynağı ise bilinmiyor. Bu belgenin orijinali henüz basınla paylaşılmadı.

Blogger tarafından desteklenmektedir.