Header Ads

Hitler'in son gizli silahı

Hitler'in son gizli silahı
Hitler'in son gizli silahı
İLACIN MUCİDİ OTTO RANKE

Tıbbi yetkililer, planın olumsuz yanının ise, çok sayıda askerin çaresizce bu ilaçlara bağımlı hale gelmesi olduğunu belirtiyor. Berlin Askeri Tıp Akademisi’nden doktor Otto Ranke, Pervitin planının arkasındaki isimdi. İlacın kullanıcılarda özgüveni ve kendini farkındalığı artırdığını bulmuştu.
Savaşın en kanlı olduğu doğu cephesinde çok sayıda asker bu ilacı kullandı. Ocak 1942′de 500 askerden oluşan bir grup, -30 derece sıcaklıkta Kızıl Ordu tarafından kuşatıldı.

“-30 DERECEDE KENDİLERİNİ İYİ HİSSETTİLER”


Doktor, Pervitin verme kararını kayıtlarında şöyle anlatmış: “Kar içinde ölmek üzere yere yığılmaya başladıklarında onlara Pervitin vermeye karar verdim. Bir buçuk saat sonra eş zamanlı olarak daha iyi hissettiklerini bildirmeye başladılar. Yeniden yürüyüşe geçtiler, daha ayık hale geldiler, canlandılar.”

NAZİ DENEYLERİ BİNLERCE İNSAN ÖLDÜRDÜ

Toplama kamplarındaki mahkumlar, savaşı askerler için daha az riskli hale getirmeyi amaçlayan Nazi doktorlarının korkunç deneylerinin kurbanı oldu.
Dachau ölüm kampında, denize inen pilotların uçuş kıyafetlerini soğuğa daha dayanıklı kılmak için yapılan deneylerde yüzlerce kişi buzlu su tanklarının içinde öldü.

Avusturya’da Mauthausen’de mahkumlar, fosfor bombası yaralanmalarını tedavi deneyleri sırasında korkunç kimyasal deneylere maruz kaldı. Nazi doktorları bazı mahkumları adeta kobay olarak kullanırken, anesteziye bile gerek duymadı.

Blogger tarafından desteklenmektedir.