Header Ads

Hitler intihar etmemiş, Arjantin'e kaçmış.

Hitler intihar etmemiş, Arjantin'e kaçmış.
Hitler intihar etmemiş, Arjantin'e kaçmış.


Almanya'nın eski lideri Hitler'in Berlin'de ölmediği, Arjantin'e kaçtığı iddiası yeniden gündeme geldi.

İddia, bundan 2 yıl önce İngiliz yazarlar Gerard Williams ve Simon Dunstan'ın 5 yıllık çalışmaları sonucunda yazdıkları "Grey Wolf: The Escape of Adolf Hitler (Bozkurt: Adolf Hitler'in kaçışı)" isimiyle çıkan kitaplarında yer almıştı. Kitapta yazılanlara göre Adolf Hitler ve Eva Braun, sanıldığı gibi 29 Nisan 1945'te Berlin'de intihar etmemiş ve Arjantin'e kaçmıştı. O iddia, bugün yeniden gündemde... İki İngiliz yazar, 'intihal'le suçlanıyor. Hitler üzerine uzun yıllardır araştırmalar yapan Arjantinli yazar Abel Basti, bu iddianın kendi araştırmasında seneler önce yayınlandığını açıkladı ve yazarları 'eser çalmakla' suçladı. Yani, Hitler'in Arjantin'e kaçtığı iddiası aslında ilk olarak 2008 yılında ortaya atılmıştı. Williams ve Dunstan ise iddiaları reddetti. 

Kitap yayınlandıktan sonra tüm dünyada şok etkisi yaratmış ve bu alanın en büyük araştırmacılarından Guy Walters tarafından "Arjantin'e kaçtığı iddiası tamamen uydurmadır ve kaydadeğer bir kanıt yoktur" şeklinde yalanlanmıştı.

29 Ekim 2013 - Basın

***


Hitler Yaşıyor!

İntihar ettiği söylenen Alman diktatör Adolf Hitler'in 2. Dünya Savaşı'ndan sağ olarak kurtulduğunu ve kutuplardaki Alman üssüne kaçtığı ve orada öldüğü iddia ediliyor.

Adolf Hitler'in ölümü ve Nazi Almanya'sıyla ilgili bugüne kadar ortaya atılan bütün iddialardan yola çıkarak bir çalışma yapan gizli tarih araştırmacısı Turgut Gürsan, bu konu üzerine yaptığı yedi yıllık çalışmasını topladığı "Hitler Almanyası'nın Gizli Tarihi" adlı eserinde Hitler'in intihar etmediğini, Kuzey Kutbu'na kaçtığını savunuyor. Kitabı üzerine görüştüğümüz Turgut Gürsan, altmışın üzerinde kaynak taradığını ve ele geçirdiği belgelerle Hitler Almanyası'nın 12 yıllık gizli tarihine ışık tutmaya çalıştığını söylüyor. Gürsan, bu kaynaklar arasında en önemli bilginin Gestopa Şefi Müller'in anılarını topladığı kitap ve CIC'ın elindeki belgeler olduğunu belirterek, bu anı ve belgelerde Hitler'in intihar etmediği, Kuzey Kutbu'na kaçtığının belirtildiğini iddia ediyor.


Hitler UFO İle Kutba Kaçtı
Bu haber bütün dünyada olduğu gibi Türk basınında da yer aldı. Ancak Hitler'in ölmediğine dair bilgiler sadece gazete haberlerine taşınmadı. Gizli servislerin sürdürdüğü çalışmalar sonucunda Hitler'in yanında yer alan ve 1945 yılında ortadan kaybolduğu resmi kayıtlarda belirtilen Gestopa Şefi Müller'in 1948 yılında İsveç'te ortaya çıktığında yaptığı açıklamalar da bu doğrultudaydı. Amerikan Karşı İstihbarat Örgütü (CIC) için çalışmalar yapan şef Müller, anılarında Hitler'in sürekli yanında bulundurulan dublörünün bir iğneyle uyutuluktan sonra kafasına kurşun sıkılarak öldürüldüğünü ve Hitler'in de bir denizaltı ile önce Kuzey Amerika'ya buradan da Nazi Almanları'na ait ufoyla kutuplara kaçtığını söylüyordu.HİTLER'İN YAŞADIĞININ DELİLLERİ

Hitler ve Eva Braun'un cesetleri hiçbir zaman bulunamadı.
Hitler'in ölüm delili olarak ortaya çıkarılan iki şapka ve birkaç kemik parçası yetersizdi.
Hitler'in bunkerinde bulunan kan izleri, Hitler'in kan grubuna uymuyordu.
Hitler'in öldüğüne dair en önemli tanıkları ve arkadaşları hiçbir zaman bulunamamıştı.
İntihar teşebbüsü çok başarılı bir şekilde sahneye konmuş bir senaryo olduğunu ispatlayan birçok görgü tanığı raporu vardı
Blogger tarafından desteklenmektedir.