Header Ads

Abdestli Siyonistler ve Ülker (Ülker Kripto Yahudi Firması mı?)

Abdestli Siyonistler ve Ülker (Ülker Kripto Yahudi Firması mı?)


Abdestli Siyonistler!
Peşinen belirteyim, bu satırların yazarı Anti-Semitist yani peşin hükümlü fanatik bir Yahudi düşmanı değildir, dolayısı ile yazacaklarım ona göre değerlendirilmelidir! Kafanızı kaldırın ve şöyle bir etrafınıza bakın, bütün gençliğini Siyonizm’e küfür ile geçiren o sözde İslamcılar şimdi nereye park ettiler ve kimlere hizmet ediyorlar insaf ile sorgulayın! 
Daha düne kadar, Yahudilere, Masonlara ya da Bilderbergcilere karşıtlığı imanın şartı gibi görüp sunanların bugün geldikleri yere bakın! 


Hayır, bu savrulma yani abdestleri ile Siyonizm’e hizmet etme olayları sadece siyasal kurum ve fert bazında değil, ahalinin İslamcı diye değerlendirdiği ticari işletmelere de mal ediliyor! 
Örnek mi istiyorsunuz? 


İşte Ülker Gurubu! 
Geçtiğimiz hafta kargodan büyük bir zarf aldım. Kitap gönderildi diye umarken karşıma Ülker Gurubu ile alakalı olarak bazı iddiaları içeren bir dosya çıktı! Gönderene göre kendisi de halen Ülker Gurubu yöneticilerinden biri imiş! 


Peki, neler mi vardı o dosyada? 


İspatlanmadan bu iddiaların hiç birine itibar etmediğimiz ve geçerli saymadığımız için ayrıntılara girmeyeceğim lakin söylenenlere Ülker Gurubu cevap versin ve yalansa çürütsün yani cevap hakkını kullansın diye bunlardan bazılarını sunmak istiyorum: 


1) Ülker Gurubunun üstelik ekonomik kriz günlerinde Musevi sermayesinin sembolü kabul edilen Godiva’yı satın alması Yahudilerle global işbirliği adına alınan stratejik bir karar mıdır? 
2) Ülker Gurubunun icra ya da operasyon birimi yani pazarlamanın tepesine Jim Zaza isimli bir Musevi’nin tek yetkili olarak atandığı doğru mudur? 
3) Jim Zaza’nın Ülker’in Türkiye’deki pazarlama ve reklam planlarını Musevi idealleri yani Yahudilere hizmet edenler doğrultusunda yaptığı ve uyguladığı doğru mudur? 
4) Ülker ailesinin Hazar ya da Karay Yahudiliği kökeninden geldiği doğru mudur? 
5) Holdingdeki son yapılanma ile beraber Ülker Gurubunda çok sayıda Musevi, Mason, Rotaryen ve Lions’un üst düzey yönetici yapıldığı doğru mudur? (Bana gönderilen dosyada tek tek isimler var ) 
6) New York’ta yapılan Dünya Musevi Konseyi toplantısına Ülker’den herhangi bir isim katılmış mıdır? 
7) Ülker Gurubu, ürünlerine mısır şurubu katıyor mu, bu bağlamda bugüne kadar herhangi bir soruşturma geçirmiş ve ceza almış mıdır? 
8) Ülker’e ait olan Pendik Nişasta ile ABD şirketi Cargill arasında bir ilişki var mı? 
9) Sabri Ülker ile oğlu Murat Ülker, Family Finans soruşturması bağlamında çete kurmak ve dolandırıcılık yapmak iddiası ile yargılanmış mıdır? 
10) Ülker Gurubunun Üniversitesine, İstanbul’un en kıymetli arsalarından Tekel’e ait olan Pendik’teki devasa arazi yakın geçmişte hangi rekabet şartlarında ve fiyatla verilmiş ya da kiralanmıştır? 
11) Ülkerlerin ilk soyadı Berksan iken ve yeğenleri hala o soyadı kullanırken Sabri bey neden aileden ayrılarak Ülker soyadını almıştır? 
Görüyorsunuz iddialar öyle suya tirit şeyler değildir. Ülker gibi camilerde bile, “Ürünlerinde domuz yağı yok, helaldir, yenilebilir” fetvaları ile selamlanıp propagandası yapılan muhafazakar bir ticari kurumun bu söylenenlere ikna edici bir şekilde cevap vermesi gerekiyor. Biz tarafsız gazetecilik gereği iddialara soru şeklinde yer verdiğimiz gibi, gönderilirse açıklamalarına da elbette yer vereceğiz! Ancak Ülker Gurubu soruların bazılarını geçiştirir ise işte o zaman gönderilen belgeleri doğru kabul eder ve sadece bu sütunda değil aynı zamanda her hafta yorum yaptığımız Meltem TV, Kanal 99, Kanal 34 ve Ulusal Kanal gibi platformlarda da bıkmadan usanmadan bu konunun üstüne gideriz! 
Açıklama gelsin devamda bazı belgeler sunacağım! 


*****

Başörtüsü düşmanı Jim Zaza Ülker’in tepesine nasıl oturdu?


Geçtiğimiz Salı günü cep telefonum çaldı: 

- “Sabahattin bey ben Zuhal Şekerci! 
- Affedin beni, hatırlayamadım! 
- “Ülker Gurubunun Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörüyüm. Sizinle yine bir yazınız sonrasında konuşmuştum.” 
- Tamam şimdi hatırladım, nasılsınız! 
- “Teşekkür ederim. Bugünkü ‘Abdestli Siyonistler’ başlıklı yazınız için aradım. Keşke yazınız öncesinde bizi arasaydınız.” 
- Yazımda itham ve suçlama yok, soru var. Cevap gönderirseniz yayınlayacağımı belirttim.” 
- Yazınızı Yönetim Kurulu Başkanımız Murat Ülker bey de sabah okudular ve bana şunu söylediler? 
- Neyi? 
- “Murat Ülker bey, “Sabahattin bey’e kendimizi anlatmamız lazım, yanlış enforme ediliyor” dediler. İsterseniz sizi Murat bey’le bir araya getirebilirim!” 
- Yazımda da belirttim bana o bilgileri içeren dosya kargo ile geldi ve gurubunuzun içinden gönderilmiş. Murat bey’le görüşmeye gelince, benim gurubunuza bir kastım ve kinim yok ve olamaz. Yazdıklarım tamamen gazetecilik saiki iledir. Malumunuz ben Ankara’da yaşıyorum ama İstanbul’a bir vesile ile geldiğimde Murat Bey’le elbette görüşürüm.” 
- Ben sizi arayacağım. 

Zuhal Şekerci’nin telefonda söyledikleri ve benim cevaplarım bunlardı. 

Biz Ülker Gurubu ve onun Basın Koordinatörü’nden açıklama beklerken bir okurumdan “Fehmi Koru’nun Yeni Şafak Gazetesi’ndeki 15 Şubat 2008 Cuma tarihli yazısına bak” diye mesaj aldım. 
İnternet’e girip yazıyı buldum. 

İşte muhafazakar Fehmi Koru’nun Taha Kıvanç adıyla o gün yazdığı yazının girişi: “Pepsi Cola Türkiye’de ‘Duygularını göster’ diye bir yarışma düzenlemiş. Yarışmaya katılacakların fotoğraflarında aranan şartlardan biri türbanlı olmamak… Peki Pepsi’nin Türkiye temsilcisi kim mi? ABD vatandaşı Jim Zaza!” 

Yazının devamında Fehmi Koru Jim Zaza’yı başörtüsü düşmanı diye hedefe oturtuyor! 
Ve heyhaaaat o Jim Zaza şimdi Ülker’in tepe yöneticisi yani Pepsi’den oraya transfer edilmiş! 
Yoksa Jim Zaza hidayete erdi de Ülker onu ödüllendirmek için mi tepe yöneticisi yaptı! 
Böyle bir şey olmadığına göre başörtüsü düşmanlığı tescilli bu Musevi Amerikalıyı transfer etmek niye ve dahası Fehmi Koru bu duruma niye susuyor? 

Bu suskunluk iki yüzlülük ve çifte standart değil midir? 

Sayın Zuhal Şekerci göndereceğiniz açıklama da bu konuda da bir izah olursa sevineceğiz. Bekliyoruz efendim!


Sabahattin Önkibar
Blogger tarafından desteklenmektedir.