Header Ads

Enerji içecekleri kalp sıpazmı yapıyor

Enerji içecekleri kalp sıpazmı yapıyor
Enerji içecekleri kalp sıpazmı yapıyor

Enerji içecekleri kalp spazmı yapıyor


Uzman Dr. Nevzat Çizmeci, enerji içeceği adı altında satılan ürünlerin kalp spazmı riskini artırdığını söyledi 

Uzman Dr. Nevzat Çizmeci, özellikle gençler arasında kullanımı giderek artan sözde enerji içeceklerinin okullarda satılmasının yasaklanması gerektiğini söyledi.
Enerji içeceklerinin çocuk ve gençlerden bütünüyle uzak tutulması gereken bir sıvı türü olduğunu belirten Çizmeci, "Enerji içeceklerinin içinde bulunan kafein gibi maddelerin kalp spazmına neden olmakta. Enerji içeceklerinde yoğun bulunan kafein uyarıcı bir madde. Bu madde kalp hızını artırarak, kalpte ritim bozukluğuna yol açmakta ayrıca tansiyonu yükseltmekte." diye konuştu.
Uzman Dr. Nevzat Çizmeci, enerji içecekleri ve spor içecekleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Enerji içecekleri ile spor içeceklerinin birbirinden çok farklı olduğuna dikkati çeken Çizmeci, spor içeceklerinde karbonhidrat, vitamin, mineral ve sodyum, potasyum gibi kan için gerekli maddelerin bulunduğunu söyledi. Enerji içeceği olarak adlandırılan içeceklerin ise kafein ve guarana gibi uyarıcı maddelerden oluştuğunu hatırlatan Çizmeci, spor içeceklerini ağır spor yaparak sıvı kaybeden kişilerin su ile birlikte tüketebileceğini anlattı.

Devamını sadece abonelerimiz okuyabilirler. Abone iseniz devamını okumak için buraya tıklayınız. Abone olmak için buraya tıklayınız.
Blogger tarafından desteklenmektedir.