Header Ads

Suriye’deki katliamları CIA ve MI6 Ajanları koordine ediyor

Suriye’deki katliamları CIA ve MI6 Ajanları koordine ediyor
Suriye’deki katliamları CIA ve MI6 Ajanları koordine ediyorPress TV’ye konuşan Amerikalı uzman Suriye içeresinde silahlı gruplarca gerçekleştirilen katliamların CIA ve MI6 ajanları tarafından komuta edildiğini söyledi.


Şikagolu yazar ve radyocu Stephen Lendman CIA ve MI6’in özel kuvvetlerinin bugün Suriye’de olduklarını ve sivil katliamları planladıklarını belirtti.

Lendman Cumartesi günü Press TV’ye verdiği röportajında “Esed yanlısı yerel güçlerin peşindeler. Bunun Washington tarafından koordine edilen bir savaş olduğuna şüphe yok. Bu, NATO’nun doğrudan dâhil olmadığı düşük seviyeli bir savaş. Fakat aynı şey geçen sene Libya’da da gerçekleşmişti. O süreci de Washington yönetmişti. İsyancılar askere alındılar, sonra da finanse edilip silahlandırıldılar” dedi.

Lendman ayrıca “Suriye karşısındaki rejim değiştirme projelerinin yıllardır, en azından on senedir sürmekte olduğunu” da kaydetti.

Amerikalı yazar Kofi Annan’ın 6 maddelik barış planına işaretle “Annan’ın sözde barış planı sorumluluğu tek tarafa yüklüyor. Annan bu isyancılara, bu ölüm mangaları ve katillere nadiren değiniyor. Daha önce de Kofi Annan hakkında yazdım. BM genel sekreterliği görevi esnasında emperyalist savaşları önlemek için en küçük bir şey yapmamıştır” şeklinde konuştu.

medyaşafak
Blogger tarafından desteklenmektedir.